Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

1- Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Netopsiyon Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (NETOPSİYON olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında NETOPSİYON 'a ait olan http://www.netopsiyon.com.tr  internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
1.2: Bu sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz, bu sözleşmeyi ve beraberinde iş bu sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş olan “www.netopsiyon.com.tr” isimli internet adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

2- Konusu

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında NETOPSİYON 'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Ayrıca NETOPSİYON müşteriye bu bilgileri değiştirebileceği bir arabirim sağlamaktadır. Müşterinin bu arabirimi kullanarak güncellediği bilgileri de doğru olarak girdiği varsayılacaktır.

3- Sorumluluklar

3.1: NETOPSİYON, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile NETOPSİYON ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler NETOPSİYON tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra NETOPSİYON, müşteri sipariş detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel kullanıcı adı ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde NETOPSİYON tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, barındırma hesabından faydalanırken NETOPSİYON tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli yada ücretsiz ve/veya sınırlı yada sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.6: Müşteri alan adı, barındırma veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan NETOPSİYON 'a herhangi bir kusur iletilemez.
NETOPSİYON sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz.
NETOPSİYON kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya NETOPSİYON un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. NETOPSİYON hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
3.8: NETOPSİYON, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. NETOPSİYON müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen NETOPSİYON hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan NETOPSİYON sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
3.9: NETOPSİYON, bayi paketi kullanan müşterisi ile onun hizmet sağladığı müşteri arasında itilaf/anlaşmazlık olması durumunda bayinin hesabında bulunan müşteriyi koruma amaçlı olarak belirli bir süre kendi bünyesine bayi müşterisine bilgi vererek/vermeyerek taşıyabilir. Bayi müşterisinin bu durumda herhangi bir itiraz hakkı yoktur. Ayrıca NETOPSİYON, bayi ve müşteri arasında sorunun çözümü amaçlı aracılık yapabilir.
3.10: NETOPSİYON, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil işlemlerini eğer ilgili domain adına hosting siparişi de verilmişse yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain adı 'nın sahibi müşteridir. NETOPSİYON bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.
Bayilerimiz hariç hosting hizmeti alınmadan domain kayıt işlemleri yapılmamaktadır. Hosting siparişi beklenirken açılan domainlerde hosting alınmadığı takdirde NETOPSİYON domain yönetimine izin ve destek vermemektedir.
3.11: SPAM/Toplu Mesaj: Müşteri, hiç bir şekilde, almış olduğu barındırma hizmetlerini kullanarak, alıcıları tarafından istenmemiş toplu e-posta gönderimi yapmayacağını kabul ve taahhüt eder. Ayrıca Müşteri, hiç bir şekilde, NETOPSİYON sunucularını kullanarak veya kullanmayarak, alıcıları kendi web sitesine veya e-posta adresine yönlendiren, alıcıları tarafından istenmemiş toplu e-posta gönderimi yapmayacağını kabul ve taahhüt eder. İhlali durumunda NETOPSİYON, müşteriye verilen hizmeti, ücret iadesi söz konusu olmaksızın, önceden bildirmeden, kısmen, tamamen, süreli ya da süresiz olarak durdurma, zarar talebinde bulunma ve/veya sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

4- Süre

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından NETOPSİYON 'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
5.2: NETOPSİYON önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.3: Ücret kati sipariş tarihinden itibaren 15 gün sonuna kadar sipariş işlemi sırasında banka hesapları adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya NETOPSİYON 'a elden ödemekle yükümlüdür.
5.4: Ödemenin gecikmesi durumunda NETOPSİYON vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
5.5: Yenileme tarihi geldiği halde ödemesini yapmayan Kullanıcılara verilen hizmet durdurulur, 15 gün içerisinde ödemesini yapmayan Kullanıcıların ise hesapları ve bütün dosyaları sistemden silinir. Bu 15 günlük süre içerisinde Kullanıcı yenileme ücretini öderse yayını devam eder. Bu 15 günlük süre, yenileme ücreti ödenmediği takdirde Müşteriye dosyalarını NETOPSİYON 'dan isteme hakkını vermez.

6- Askıya alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanmasından, sitesiyle ilgili uyarılara zamanında cevap vermemesinden dolayı NETOPSİYON, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7- Fesih

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, NETOPSİYON hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.
Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Müşteri vermiş olduğu sipariş için aynı gün içerisinde NETOPSİYON iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanarak iptal talebinde bulunabilir ve ücret geri iadesi isteyebilir.

8- İletişim ve bilgi adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3: NETOPSİYON sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 3 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda NETOPSİYON kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %7 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için NETOPSİYON 'un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %7 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde NETOPSİYON 'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Sair Hükümler

10.1: NETOPSİYON 'un bu sözleşmeden doğan herhangi bir hakkını kullanmaması, bu hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

11- Hizmet Sözleşmesinin Kabulü

11.1: Müşteri, bu sözleşmeyi onaylayarak, yürürlükteki "NETOPSİYON Kullanım Koşulları / Hizmet Sözleşmesi"ni kabul etmiştir. "NETOPSİYON Kullanım Koşulları / Hizmet Sözleşmesi" nin geçerli hali, NETOPSİYON 'un http://www.netopsiyon.com.tr/sozlesmeler.php web adresinde yayınlanmaktadır.

12- Yetkili mahkeme ve icra daireleri

12.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 12 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma siparişin internet ortamında NETOPSİYON 'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). NETOPSİYON gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
12.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Balıkesir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


* Son Güncelleme: 22.04.2009

Powered by WHMCompleteSolution