Sitemizde Güvenlik

Neden Güvenli?

Sitemizden ürün ve hizmet satın alırken güvende olmanız bizi yakından ilgilendiriyor.
Netopsiyon 'da bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için şirketimizce uygulanan yüksek güvenlik önlemleri bulunmaktadır.
Kredi kartı bilgileriniz yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılacak ve kesinlikle veri tabanında kayıtlı olarak tutulmamaktadır.
Diğer internet sitelerinden farkımızı kısaca özetleyelim.

1- Güvenliğiniz "Comodo EV SSL Certificate" Green Bar Technology ile güvence altındadır.
2- Sitemiz Türkiye 'de yeşil adres çubuğuna sahip nadir sitelerden biridir.
3- Sitemiz 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.
4- Güvenliğiniz 250.000$ 'a kadar sigorta altındadır.

EV SSL Güvenlik Sertifikası / Yeşil Adres Alanı

ev ssl Netopsiyon.com.tr, SSL güvenlik sertifikalarının en yüksek standardı olan EV SSL (Green Bar: Yeşil Adres Çubuğu) sertifikasına sahip bir alışveriş sitesidir ve bu sertifikaya sahip olmak isteyen tüm firmalar gibi çok sıkı bir güvenlik prosedüründen geçmiştir. Kullandığınız tüm tarayıcılarda firma unvan ve bilgileri kesin olarak doğrulanmıştır.

Şifreli Bilgiler

Şifreli Bilgi Firmamıza yaptığınız müşteri kayıtlarında T.C.Kimlik numaranız ve Cep Telefon bilgileriniz müşteri veritabanına şifreli olarak kaydedilmektedir. Sadece siz bilgilerinizi düzenlerken ve/veya sipariş esnasında bu bilgilerin çözülmüş hallerini görebilirsiniz. Aksi halde bilgileriniz veritabanımızda kendine özgü şifrelemeyle saklanmaktadır.

3D Secure / Şifre ile Kredi Kartı İşlemi Onaylama

3D Secure 3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kredi kartı şirketleri tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir.
Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir.
Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir.
Netopsiyon 'dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure'la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.